LES CLEFS D’OR TURKİYE MART AYI TOPLANTISI

LES CLEFS D’OR TURKİYE MART AYI TOPLANTISI

LES CLEFS D’OR TURKİYE MART AYI TOPLANTISI

VERNI ART SALON 11:00

 

Les Clefs d’Or Turkiye Mart Ayı Toplantısı 

Ajwa Hotel Sultanahmet ve Verni Art Salon

Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

Ülkemizde turizm sektörünün önde gelen konsiyerj yöneticilerinin bir araya geldiği Les Clefs d’Or Türkiye (Türkiye Altın Anahtar Otel Konsiyerj Derneği) olağan aylık toplantısını 5 Mart tarihinde Ajwa Hotel Sultanahmet ve Verni Art Salon ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

 

Les Clefs d’Or Türkiye Başkanı Adnan Öner’in liderliğinde bir araya gelen üyeler Sultanahmet Kadırga bölgesinde bulunan Verni Art Salon’da aylık toplantılarını gerçekleştirdi. Azerbaycan Halı Okullarından nadide kilim, ipek ve yün halılar, Türk Dünyası’nın önde gelen çağdaş ressamlarına ait tablolar, sedef işlemeli mobilyalar, antika mücevherler ve geleneksel objelerin sergilendiği Verni Art Salon’u gezme fırsatı da bulan Les Clefs d’Or Turkiye ekibi aynı zamanda açılış öncesi şehrin yeni sanat merkezi olma iddiasını taşıyan sanat galerisini ilk defa gezen grup olma önceliğine sahip oldular. Çok özel isimlere ve özel koleksiyonlara ev sahipliği yapan Verni Art Salon “dün, bugün ve gelecek” konseptinin altına imzasını atıyor ve geniş ürün yelpazesinin tek satış noktası olmayı hedefliyor.

Verni Art Salon Sanat Galerisi’ndeki toplantının ardından katılımcılar, Ajwa Hotel Sultanahmet’in en üst katındaki Zeferan Restaurant’a akşam yemeği yediler. Muhteşem adalar manzarası eşliğindeki yemekte, ekip üyeleri Azerbaycan’ın önde gelen lezzetlerini deneyimleme fırsatı buldu. Dünya mutfağı ile birlikte Azerbaycan Mutfağı’nın Türkiye’deki en önemli temsilcisi olan Zeferan Restaurant’ın Peştet, Gürze, Pip Dolması, Lüle Kebabı, Bastırma Kebabı, Mersin Balığı ve Şah Pilavı gibi önde gelen lezzetleri ekipten tam not aldı.

 

Verni Art Salon hakkında

Sultanahmet semtinde Kadırga Liman Caddesinde bulunan ve tarihteki izi Osmanlı döneminde gemi yapım malzemelerinin ve ticaret mallarının deposu olup kısmen tersane görevini üstlendiği kemerli Verni Art Salon, günümüzde Türk Dünyasına ait Sanatların merkezi olma yolunda hizmete başlamıştır. Üç kattan oluşan Verni Art Salon tarihi dokusu korunarak işin uzmanı Gülab Mimarlığın titiz çalışmaları ile tekrar hayata kazandırılmış ve şehrin sanat merkezinin bu tarihi eksene geri taşımayı vaat etmiştir. Geleneksel sanatların satış noktası olan Verni, alt katında ipek, yün el dokuma halı koleksiyonu kilim ve türevleri teşhir edilmektedir. Galerinin giriş katı antikalar ve sedef işleme mobilyaların eşsiz tasarımlarıyla okyanusun kokusunu hissettiren güzelliktedir. Üst katında, Türk Dünyasının nadide isimlerine ait çağdaş ve geleneksel resimler bulunmaktadır. Diğer galeri de kompozisyon, sergi ve veya atölye çalışmaları için ayrılmıştır. Geleneksel Türk nakışında bir döneme ismini veren Nahide Küçük geniş koleksiyonu ile Verni Art Salonda tek satış noktası olarak hizmete açılmıştır. Çini, dekoratif obje, tasarım takıların yer aldığı koleksiyonları almak isteyen kitleye ve sanat severlere ulaşması konusunda Verni Art Salon hizmet vermektedir.

.

ETKİNLİK GALERİSİ

les clefs d’or turkiye mart ayı toplantısı_20
les clefs d’or turkiye mart ayı toplantısı_30
les clefs d’or turkiye mart ayı toplantısı_40
les clefs d’or turkiye mart ayı toplantısı_50
les clefs d’or turkiye mart ayı toplantısı_60
les clefs d’or turkiye mart ayı toplantısı_70
les clefs d’or turkiye mart ayı toplantısı_80
les clefs d’or turkiye mart ayı toplantısı_90