KURUMSAL

 

Sultanahmet semtinde Kadırga Liman Caddesinde bulunan Verni Art Salon, Tarihi yarım adanın en önemli camilerinden biri olan Sokullu Mehmet Paşa camiine komşu olma şansını yakalamıştır. Binanın tarihteki izi Osmanlı döneminde gemi yapım malzemelerinin ve ticaret mallarının deposu olup kısmen tersane görevini üstlendiği kemerli mekan, günümüzde de Türk Dünyasına ait Sanatların merkezi olma yolunda hizmete başlamıştır.

Üç kattan oluşan Verni Art Salon tarihi dokusu korunarak işin uzmanı Gülab Mimarlığın titiz çalışmaları ile tekrar hayata kazandırılmış ve şehrin sanat merkezinin bu tarihi eksene geri taşımayı vaat etmiştir. Geleneksel sanatların satış noktası olan Verni, alt katında ipek, yün el dokuma halı koleksiyonu kilim ve türevleri teşhir edilmektedir. Galerinin giriş katı antikalar ve sedef işleme mobilyaların eşsiz tasarımlarıyla okyanusun kokusunu hissettiren güzelliktedir. Üst katında,Türk Dünyasının nadide isimlerine ait çağdaş ve geleneksel resimler bulunmaktadır. Diğer galeri de kompozisyon, sergi ve veya atölye çalışmaları için ayrılmıştır.

Bizlerle beraber yola çıkan iştirakçilerimiz, Geleneksel Türk nakışında bir döneme ismini veren Nahide Küçük geniş koleksiyonu ile Verni Art salonda tek satış noktası olarak hizmete açılmştır. Çini, dekoratif obje, tasarım takıların yer aldığı koleksiyonları almak isteyen kitleye ve sanat severlere ulaşması konusunda Verni Art Salon hizmet vermektedir.

Çok özel isimlere ve özel koleksiyonlara ev sahipliği yapan Verni Art Salon ‘’dün bugün ve gelecek‘’ konseptinin altına imzasını atıyor ve geniş ürün yelpazesinin tek satış noktası olmayı hedefliyor.